ربات GPT-3 روزانه 4/5 میلیارد کلمه تولید می کند.

سیستم تولید متن GPT-3 شرکت OpenAI امروزه در بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن استفاده می‌شود و بالغ ‌بر ۴٫۵ میلیارد کلمه به‌صورت روزانه تولید می‌کند.

در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین ترندهای فناوری یادگیری ماشین، تولید متن است. سیستم‌های هوش مصنوعی با بررسی میلیاردها کلمه‌ای که در اینترنت وجود دارد، آموزش می‌بینند و در پاسخ به موقعیت‌های متنوع، می‌توانند متن تولید کنند. همه‌چیز ساده به‌ نظر می‌رسد، اما سیستم‌های هوش مصنوعی را می‌توان در کارهای متنوعی مورد استفاده قرار داد. مثلاً از نوشتن داستان گرفته تا نوشتن کد و حتی چت کردن با شخصیت‌های تاریخی.

سرشناس‌ترین سیستم تولید متن متکی‌ بر هوش مصنوعی با نام GPT-3 شناخته می‌شود و متعلق ‌به شرکت OpenAI است. شرکت OpenAI چندی پیش اعلام کرد سیستم GPT-3 اکنون در بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن مختلف و توسط «ده‌ها هزار» توسعه‌دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد و روزانه ۴٫۵ میلیارد کلمه تولید می‌کند. تولید این تعداد کلمه در روز را می‌توان به‌عنوان دستاورد مهمی برای OpenAI به‌حساب آورد. این موضوع به‌وضوح نشان می‌دهد هوش مصنوعی و سیستم‌های تولید متن تا چه حد می‌توانند پیشرفت کنند.

شرکت OpenAI

OpenAIشرکت فعالیت خود را به‌عنوان شرکت غیر انتفاعی آغاز کرد. اما در چند سال اخیر تلاش کرده است از طریق GPT-3 به‌عنوان نخستین محصول قابل‌ فروش، درآمد کسب کند. شرکت OpenAI قراردادی انحصاری با مایکروسافت دارد تا این شرکت ردموندی به کد پایه‌ای GPT-3 دسترسی منحصربه‌فردی داشته باشد. البته تمامی شرکت‌ها می‌توانند درخواست دسترسی به API عمومی GPT-3 ثبت کنند و سرویس‌هایی بر پایه‌ی GPT-3 بسازند.

 OpenAI مشتاق انجام تبلیغ است و صدها شرکت ‌اکنون مشغول انجام این کار هستند. یک استارتاپ به نام Viable با استفاده از سیستم GPT-3 بازخوردهای مشتریان را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند. آن شرکت تم‌ها و احساسات دخیل‌ در نظرسنجی‌ها را شناسایی می‌کند، جزئیات چت‌های زنده را ثبت می‌کند و به مدل خود می افزاید. همچنین  Fable Studio از GPT-3 برای ایجاد دیالوگ به ‌منظور خلق تجارب جدید واقعیت مجازی بهره می‌گیرد. شرکت Algolia از سرویس پرکاربرد OpenAI برای بهبود محصولات جست‌و‌جوی وب و فروش آن‌ها به مشتریان استفاده می‌کند.

تمامی این‌ موارد اخبار خوبی برای OpenAI و البته مایکروسافت محسوب می‌شوند. (سرویس ابری مایکروسافت آژور، سرورهای فناوری OpenAI را تأمین می‌کند). اما همه‌ی اعضای صنعت دید مثبتی ‌به این ماجرا ندارند. پیش‌تر بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند بنیان‌گذاری شرکت بر اساس فناوری که به شما تعلق ندارد کار اشتباهی است. استفاده از GPT-3 برای بنیان‌گذاری استارتاپ به ‌شکل محسوسی ساده است و همین فرایند را رقبا نیز می‌توانند به‌سادگی انجام بدهند.

نگرانی های GPT-3

یکی از نگرانی‌های کاربران در مورد سیستم‌های تولید متن، کیفیت خروجی است. همچون بسیاری از الگوریتم‌ها، سیستم‌های تولیدکننده‌ی متن ظرفیت کافی دارند تا از آن‌ها برای غالب کردن جهت‌گیری‌های آسیب‌رسان استفاده شود. به‌علاوه سیستم‌های این‌چنینی در اکثر مواقع به‌طور حیرت‌انگیزی متون نامفهوم تولید می‌کنند. در آزمایش یک چت‌بات پزشکی مبتنی ‌بر GPT-3، چت‌بات به فردی که تمایل به خودکشی داشت توصیه کرد که خودش را بکشد. این مشکلات غیر قابل ‌بخشش هستند؛ اما شاید بتوان به ‌مرور زمان آن‌ها را رفع کرد

 

منبع : مبین احمدی- زومیت

© کپی رایت - هوشمندی کسب و کار، انبار داده، دریاچه داده، پلتفرم داده، تحلیل کلان داده، رهیافت های داده محور، علم داده، هوش مصنوعی | Power by kte.ir