خدمات هوش مصنوعی

هوش مصنوعی گستره وسيعی از خدمات و تخصص های فراوان را در اذهان متصور می نمايد. موضوعاتی از قبيلِ سلامت هوشمند، بازاريابی و فروش هوشمند، دولت هوشمند، ماليات هوشمند، حمل و نقل هوشمند، آموزش هوشمند، اقتصاد و امور مالی هوشمند( بانک و بيمه و بورس هوشمند)، حکمرانی هوشمند، کسب و کار هوشمند، شهر هوشمند، کشاورزی و دامپروری هوشمند، گمرک هوشمند، زنجيره تامين هوشمند، تحليل و تفسير داده ها و … همگی دغدغه های اصلی بازار AI می باشد. امروزه هوشمندی از سخت افزار ها و سنسور های IOT تا تشخيص اتوماتيک يک رويداد يا رفتار در يک صفحه خاص از يک نرم افزار تحت وب يا موبايل گسترش يافته است و اين نوع پيشرفت تکنولوژی، نويد کاربرد پذيری حداکثری برای AI دارد.

از منظری ديگر، هوش مصنوعی در کنار Statistical Learning ،Machine Learning و Deep Learning نقش اصلی و بی بديل در صنعت نرم افزار ايفا می کند. و کمتر برنامه نرم افزاری را می توان متصور بود که از الگوريتم های AI جهت هوشمندی و سهولت کاربران استفاده ننمايد.

خدمات هوش مصنوعی تيم فرابر بصورت سفارش مشتری:
  • هوش مصنوعی در محتوا:

شامل خدمات پردازش زبان طبيعی (Natural Language Processing) متون فارسی از قبيل استخراج و دسته بندی موضوعات متون(Topic Extraction)، تشخيص مشابهت های متون، تشخيص احساسات متن، ترجمه ماشين متون، غنی سازی اطلاعات سازمانی با داده های شبکه های اجتماعی، کنترل تبليغات هوشمند، تحليل اخبار، تحليل برندينگ، تحليل محتوای شبکه هاي اجتماعی، تحليل پيامک ها و ايميل ها، رفتارشناسی و جريان شناسی کاربران خاص در شبکه های اجتماعی، منشاء يابی و بازخورد گيری موج های خبری در شبکه های اجتماعی، شناسايی اکانت های جعلی در شبکه های اجتماعی، تحليل هشتک های شبکه های اجتماعی، تبدیل داده متنی غیرساخت­یافته به داده­های ساخت­یافته و …

  • هوش مصنوعی در صدا و گفتار:

شامل پردازش و فهم گفتار فارسی، دسته بندی گفتار و اصوات، توليد گفتار، تبديل گفتار به متن، تبديل متن به گفتار، بازشناسی خودکار مکالمات (Automatic Speech Recognition- ASR)، و کشف کليد واژه در مکالمات(Keyword Spotting – KWS) و …

  • هوش مصنوعی در تصاوير و فيلم:

شامل تشخيص چهره و تشخيص اشيا، احراز هويت هوشمند، شناسايی آتش سوزی، شناسايی رفتار در حوادث، و …

  • ارائه چت بات (chat-bot) های هوشمند

ارائه دستيارهای هوشمند در مواردی از قبيل پاسخگويی به سوالات متداول مشتریان، دريافت انتقادات، شکايات و پيشنهادات، آموزش گام به گام، انجام فرآيندهای پر تکرار، ارائه مشاوره، پاسخگويی هوشمند در شبکه های اجتماعی، جمع آوری هوشمند اطلاعات از شبکه های اجتماعی و ….

  • هوشمند سازی/خودکارسازی فرآيندهای سازمانی شامل فرآیند های مرتبط به IT یا AI-Ops، و فرآیندهای کسب و کار BizOps 

امروزه طیف گسترده ای از فرآیندها، از قبیل Dev-Ops، Cloud-Ops، DataOps، BizOps، NetOps و … در سازمانهای داده محور، و کسب و کارهای بالغ، نیازمند تلفیق هوش مصنوعی و operation های سازمانی می باشد. در اینگونه خدمات هوشمندسازی و خودکارسازی، هدف پایداری خدمات و سرویس ها و همچنین افزایش سرعت پاسخگویی های سیستمی به چالش های عملیاتی و Scale شدن ها می باشد.   

استفاده از خدمات هوش مصنوعی در نرم افزارهای کاربردی:

امروزه تيم های برنامه نويسی، همواره نيازها را از منظر کاربردهای هوش مصنوعی(AI First Approach)آغاز می کنند و مطمئنا نگاه مبتنی بر AI برای حل مسائل و پاسخ گويی به نيازهای نرم افزاری فراگيرتر خواهد شد. امروزه استفاده از CNN – RNN – GAN – LSTM – Auto-Encoders و … به امری رايج در برنامه های کاربردی همه حوزه های نرم افزاری تبديل شده است. تيم هوش مصنوعی فرابر امکان ارائه سرويس های مختلف در قالب Micro Service ها و Rest API ها برای بهره مندی از خدمات هوش مصنوعی را در قالب On-perm و SaaS فراهم می سازد.

 

© کپی رایت - هوشمندی کسب و کار، انبار داده، دریاچه داده، پلتفرم داده، تحلیل کلان داده، رهیافت های داده محور، علم داده، هوش مصنوعی | Power by kte.ir